Az INTIM CENTER szexshop ❤️ weboldalt csak 18 éven felüliek látogathatják! A használatával kijelenti, hogy elmúlt 18 éves, és az Elfogadom gombbal jóváhagyja a cookie-k használatát az érvényes irányelvek értelmében. 
Menü

Hogyan kell használni a menstruációs csészét?

Hogyan kell használni a menstruációs csészét?

Ősidők óta keresik a nők a megoldást, hogyan tehetnék könnyedebbé a mensturációjukat, és megszüntetni a vele járó problémákat. Tampontés betét régóta bevált eszközök már, de sajnos rengeteg szemetet termelünk velük, és cserélgetni is macerás. Erre megoldás a menstruációs kehely, ami évekig használható, orvosi szilikonból készül, így hipoallergén, könnyű tisztán tartani és fertőtleníteni, és elég egy nap kétszer kiüríteni.

A menstruációs csésze, vagy menstruációs kehely olyan higiéniai termék, amelyet menstruációs napokon használnak. Kinézetrea termék egy kis tartály, amely puha anyagból készül orvosi szilikonból.
A cikkben ezekre találsz választ: Ki találta fel a menstruációs csészét? Menstruációs csésze: tervezési jellemzők. Hogyan válasszuk ki a méretet? A menstruációs csésze használatának előnyei. A menstruációs csésze használatának hátrányai. A menstruációs csésze megfelelő használata. Hogyan lehet megérteni, hogy a menstruációs csésze alkalmas? 

Ki találta fel a menstruációs csészét?
A modern menstruációs csésze elődjét "hüvelyi edénynek" nevezhetjük, amelyet a kanadai Lister Joseph Goddard 1867-ben talált ki. Az újrafelhasználható menstruációs csésze Amerikában készült 1932-ben. A javasolt termékek nem voltak sikeresek a nők körében. Ez nem meglepő. Először is, ezekben a napokban a saját intim szerveinek megérintése nagyon illetlen foglalkozásnak tekinthető. Másodszor, a nők még nem voltak készek intim higiéniai termékeket vásárolni az üzletekben.

A menstruációs csésze népszerűségének csúcsa a 80-as években volt. Ekkor a hölgyek gondolkodtak a tamponok és az egészségügyi betétek veszélyeiről, és elkezdték keresni az alapok alternatíváját. A menstruációs csészék jó választássá váltak. Nem károsak az egészségre, biztonságosak a környezetre, nem kell minden hónapban pénzt költeni a vásárlásukra.

Az első menstruációs sapkák latexből készültek, amely egy természetes anyag, amely különböző fafajokból származik. Egy ilyen természetes anyagnak volt egy jelentős hátránya - a latex erős allergén volt. Az allergiák viszketés, kiütés, izzadás, érzékenységvesztés formájában jelentkeztek.

A puha, vonzó, hipoallergén orvosi szilikonból készült termékeket praktikusnak tekintik.

Ma az ilyen eszközök irigylésre méltó népszerűségnek örvendenek. Az 1995-ben végzett klinikai vizsgálatok azt találták, hogy a nők 45% -a úgy véli, hogy a tálak kényelmes higiéniai eszközök. Egy új, 2011-ben végzett tanulmány megállapította, hogy a nők 91% -a inkább a menstruációs csészéket részesíti előnyben.

A sapka feladata, hogy összegyűjtse, ne szívja fel a szekréciókat. Ehhez a készüléket a hüvelybe helyezik. Eladáskor olyan termékek találhatók, amelyek különböznek a tervezéstől, mérettől, színtől, a végrehajtás anyagától. Ahhoz, hogy megértsük, melyik tartozékot válasszuk, meg kell értened a használat bonyolultságát.

Menstruációs csésze tervezési jellemzői
A menstruációs csésze egy harang alakú tartály. A készülék alján van egy hegy, amely úgy van kialakítva, hogy könnyen eltávolítsa a tartozékot a hüvelyből. A farok különböző formájú lehet (golyó vagy gyűrű formájában) és hosszúságú, ami ollóval könnyen lerövidíthető, kényelmes feltételeket teremtve a készülék viseléséhez.

Minden tál mikroszkopikus lyukakkal rendelkezik, amelyeket szabad légáramlásra terveztek. Emiatt a termék belsejében nem képződik vákuum, aminek következtében szorosan tapadhat a hüvely felületéhez. Nem hiszem, hogy a vér szivároghat ezeken a lyukakon. A különleges hely miatt a kisülés nem halad át rajtuk.

Eladáskor kétféle higiéniai eszköz található:

Egyszer használatos. Ezek egy rugalmas gyűrű, amelyhez műanyag zacskó van csatlakoztatva. Fogamzásgátlóként használhatók.

Újrafelhasználható. Kupola alakú termékek, amelyek élettartama 5-10 év között változik. A tartozékok latexből, orvosi szilikonból, TPE-ből készülnek. Nem fogamzásgátlók.

A modern márkák különböző színű szájvédőket kínálnak. A termékek festéséhez biztonságos tanúsított festékeket használnak. A színes vagy átlátszó csésze kiválasztása személyes ízlés kérdése. Az egyetlen dolog, amit meg kell érteni, hogy a használat során a színtelen szájvédők sárga színűek. A színes kiegészítők nem szembesülnek ilyen problémával. Ugyanakkor minden szennyeződés átlátszó csészén látható, így könnyebb gondoskodni róla.

Hogyan válasszuk ki a méretet?
A szájvédő kiválasztásakor érdemes figyelembe venni a hüvely jellegzetességeit. A termék méretét az intim izmok tónusának figyelembevételével választják ki. Minél idősebb egy nő, annál gyengébbek a hüvelyi izmai. Az ilyen hölgyek nagyobb eszközre alkalmasak. A kiválasztás megkönnyítése érdekében minden termék két méretre oszlik:
- S - kicsi, a nulliparous fiatal hölgyek, azok, akik nem érik el a 25 éves kort, választásra ajánlottak;
- L - nagy, alkalmas a szülő nők számára, mindazok számára, akik elérték a 25. életévüket.

A választás során ne feledje, hogy a különböző márkák azonos méretű tálai jelentősen eltérhetnek. A méretétől függően a szájvédő 25-37 ml vért képes tárolni. Egy ilyen kompakt dologhoz ez elég sok. Átlagosan egy menstruáció ideje alatt egy nő akár 35 ml vért is elveszít, 80-100 ml-es bőséges kisüléssel. Javasoljuk, hogy a szájvédőt 12 óránként ürítse ki.

A menstruációs csésze használatának előnyei
Takarítson meg pénzt! A gyártók azt mondják, hogy egy higiéniai tartozék 10 évig használható. Természetesen a menstruációs csésze drágább, mint a hagyományos higiéniai termékek. A kezdeti beruházás azonban hosszabb ideig tartó használat esetén megtérül. Sok fogyasztó 5 évente megváltoztatja a poharat. Még ezzel a megközelítéssel is lehetőség van pénzt megtakarítani.

A környezet gondozása. A tudósok becslése szerint minden átlagos nő egész életében körülbelül 11000 <> párnát, tampont használ. A csomagolással együtt mindez hatalmas szemétkupacokká alakul, amelyek mérete folyamatosan növekszik. Menstruációs csésze használatával egy nőnek nem kell semmit eldobnia. Mindössze annyit kell tennie, hogy tisztítsa meg a tartozékot egy vízfolyás alatt.

A nők egészségének abszolút biztonsága. A higiéniai termékek kritikus napokra történő előállításának folyamatában fehérített pamutot használnak. Az anyagot dioxinnal fehérítik, amely kémiai elem meglehetősen rákkeltő. Ez a párnákat és a tamponokat veszélyessé teszi az egészségre. A szájvédők használata nem okoz mérgező sokkot, mivel a termékek teljesen biztonságosak a hüvely mikroflórájára.

A használat gyakorlatiassága. A tál nem szívja fel, hanem szekréciókat gyűjt. A tampon vagy a pad használata során folyamatosan meg kell keresni a higiéniai eszközök megváltoztatásának helyét. Míg a szájvédőt 12 óránként kell cserélni. A csésze a menstruáció előrejelzésére behelyezhető a hüvelybe, így kizárva a vis maiorot. Hosszú útra indulva kényelmesebb egy csészét magával vinni, mint több csomag párnát. Gyakran a tampon farka vizelés után nedves lesz, ami kényelmetlenséget okoz a gyaloglás folyamatában. A szájvédő használata kiküszöböli az ilyen kellemetlen problémát.

Lehetőség arra, hogy ne hagyja abba az edzést. A sport különböző terhelésekhez kapcsolódik. A tál használata lehetővé teszi, hogy elfelejtsük a ruhák szekréciójának véletlen szivárgásának problémáját. A szájvédővel is biztonságosan úszhat vagy jógázhat. Az edzés előtt a legfontosabb az, hogy győződjön meg arról, hogy a tartozék megfelelően van felszerelve. Ha az órák után van egy kis víz a tálban, ne essen pánikba. Rendben van.

Abszolút bizalom a vonzerejében. Mivel a menstruációs csésze be van helyezve a hüvelybe, soha nem látható a ruházat alatt. Minden szekréció biztonságosan el van rejtve a hüvelyben, így nem lehet aggódni az idegen szag miatt a kritikus napokban.

A menstruációs csésze használatának hátrányai
Nehézségek a tartozék helyes felszerelésével. Ahhoz, hogy megtanulják, hogyan kell behelyezni egy menstruációs csészét, gyakorolnia kell. Ez több hónapig is eltarthat. A helytelenül telepített tál szivárog.

Nem mindig lehetséges a személyes higiénia elveinek betartása. A tálral végzett minden manipulációt tiszta kézzel kell elvégezni. Néha, a házon kívül, meglehetősen nehéz ezt megtenni. Abban az esetben, ha nem lehet kezet mosni, fertőtlenítő törlőkendőt kell magával vinnie.

Nehézségek a tál cseréjével. Az előírt időszak végén a tálat el kell távolítani a hüvelyből és ki kell üríteni. Ideális esetben ezt követően a készüléket szappannal és vízzel kell mosni, vissza kell helyezni a hüvelybe. A nyilvános WC-kben ezeket a manipulációkat nem mindig lehet kíváncsiskodó szemek nélkül elvégezni. Ilyen helyzetekben egy üveg vizet kell magával vinnie. Szélsőséges esetekben egy üres szájvédő visszahelyezhető a hüvelybe.

A menstruációs csésze megfelelő használata

Néhány nőnek több hónapba telik, amíg megtanulja, hogyan kell behelyezni és használni a szájvédőt. Ebben az időszakban jobb, ha egészségügyi betéteket használnak a biztosításhoz. Azok a nők, akik megtanulták használni a poharat, azt mondják, hogy a lényeg az, hogy ne adjuk fel. A kellemetlen érzés a termék használatának első szakaszában nem ok arra, hogy kritikus napokon elhagyjuk a tálat higiéniai szerként.

A tál használata maximális tisztaságot és frissességet érez. Egyszer, miután megtapasztalta a menstruációs csésze használatának kényelmét, soha nem lesz képes elhagyni azt.

A menstruációs csésze használata a termék sterilizálásával kezdődik. A szájvédőt vízben 3-5 percig kell forralni. Kívánatos, hogy a víz, amelyben a tartozékot kezelik, a szájvédő merítése előtt körülbelül egy percig forraljon. Győződjön meg róla, hogy a sterilizálás során a tálat teljesen vízzel borítják.

Víz helyett speciális sterilizáló tabletták használhatók a termék kezelésére. Kényelmes használni őket, ha nem lehet megszervezni a készülék forralásának folyamatát. A hideg sterilizálási módszer elkészítéséhez mindössze víz és tabletta szükséges. Ezekből az összetevőkből megoldás készül. Egy tálat helyeznek bele. A higiéniai terméket 15 percig kell tartania. Ez az idő elegendő ahhoz, hogy megölje az összes patogén baktériumot, gombát, spórát.

Sterilizálás után a tál készen áll a hüvelybe merítésre. Ne feledje, hogy minden eljárást tiszta kézzel kell végrehajtani. Így:
- Az első alkalommal, amikor a menstruációs csészét be kell helyezni a saját fürdőszobájába, és lehetőleg közvetlenül a fürdőbe. Nem nyilvános WC-ben. Annak ellenére, hogy a képeken minden egyszerű és világos, a tálnak a hüvelybe merítésének eljárása kezdőknek meglehetősen gondos. Sok nő azt sugallja, hogy még a kritikus napok kezdete előtt is gyakorolni kell egy tál behelyezését. Az adagolás megkönnyítése érdekében vízbázisú kenőanyag használható.
- A tál behelyezése előtt ki kell választania egy kényelmes pozíciót az eljárás végrehajtásához. Behelyezheti a tálat a fürdőszobában, zuhanyzóban, a WC felett. Vagy állva, a kényelem érdekében, az egyik lábát a fürdő vagy a WC szélére helyezve. Néhány szépségnek sikerül a tálat fekvő helyzetbe helyezni, térdre hajlítva és lábakkal szétterítve.
- A tálnak a hüvelybe történő bevezetése előtt az intim izmokat el kell lazítani. Ezután a merülés fájdalommentes és egyszerű lesz. Az intim izmok azok, amelyek segítenek a vizelési folyamat szabályozásában. Gyakorolhatja ezeknek az izmoknak a feszítését és ellazítását. Akkor könnyebb lesz megérteni, hogyan kell cselekedni a tálnak a hüvelybe merítésekor. Ha az első alkalom, hogy a szájvédőt szépen tegye, nem működött, nem számít. Tartson egy kis szünetet, és próbálkozzon újra.

Mielőtt a tálat a hüvelybe merítené, megpróbálhatja érezni a méhnyakot. A szerv helyének ismerete lehetővé teszi, hogy megértse, hogyan kell megfelelően behelyezni az eszközt.

  • A csészét hajtogatva helyezzük be. Számos lehetőség van egy tartozék hozzáadására. C-alakú (a szájvédőt az ujjakkal összenyomják, lapossá teszik, majd a C betű alakjába csomagolják) és 7 alakú (a tál felső széleit összenyomják, miután az egyiket becsomagolták, majd a szájvédő második szélét) hajlítási módszerek ideálisak minden hölgy számára. A készüléket addig kell behelyezni, amíg kényelmesen nem érzi magát. Amikor eltávolítja a kezét, a csésze kinyílik.

Annak biztosítása, hogy a menstruációs csésze helyes legyen, meglehetősen egyszerű. Ehhez be kell helyeznie az ujját a hüvelybe, éreznie kell a termék alapját. Kerek alakúnak kell lennie. Ha úgy érzi, hogy a csésze nem teljesen kinyílt, csavarja meg a kezével. Felváltva is megfeszítheti és ellazíthatja az intim izmokat. Ezután próbálja meg kifelé húzni a tálat. Nehéz? Tehát a készüléket vákuummal töltötték meg, amely szilárdan tartja a tálat.

Körülbelül 12 órán át sétálhat. Azok, akiknek nehéz időszakai vannak, gyakrabban ürítik ki a készüléket. A tál kivonásához először meg kell éreznie az alapját, majd oldalról nyomja meg, megtörve a vákuumot. Ezután két ujjal fogja meg a terméket, és húzza ki.

Az extrakció után a menstruációs csészét hideg vízzel kell mosni. Szappan használata esetén alaposan öblítse le a tartozékot. A szappanmaradványok élesztőgomba-fertőzéseket okozhatnak. Sterilizálja a terméket a menstruációs ciklus vége után. Kényelmes a személyes higiéniai terméket természetes anyagból készült zsákban tárolni. Biztosítani kell, hogy a közvetlen napfény ne essen a szájvédőre.

Hogyan lehet megérteni, hogy a menstruációs csésze megfelelő?
A megfelelően behelyezett tál nem okozhat kellemetlenséget a hüvely belsejében, nyomást gyakorolhat a húgyhólyagra. Egy nőnek ugyanazokat az érzéseket kell tapasztalnia, mint a tampon behelyezésekor. Mielőtt abbahagyná a tál használatát, vagy feltételezné, hogy más méretre van szüksége, próbálja meg néhány cikluson keresztül használni. A megfelelő méretű tál kényelmetlenséget okozhat, mert nincs túl mélyen behelyezve, vagy rossz szögben van behelyezve. Először a menstruációs csésze használata során gondosan figyelje meg érzéseit:
- Ha a szájvédő viselése során nagyon keményen dörzsöl, és megnyomja a hüvely falát, válasszon egy kisebb tartozékot.
- Ha a készülék farka erősen kilóg a hüvelyből, kényelmetlenséget okozva, rövidítse le elfogadható hosszúságúra.
- Ha úgy érzi, hogy a csésze a hüvely mentén mozog, nehézségekbe ütközik az eltávolítása, nagyobb eszközre van szüksége.
- Ha állandóan a mellékhelyiségbe akar menni, mivel a szájvédő megnyomja a húgyhólyagot, válasszon egy kisebb és lágyabb tálat.

Nem számít, ha a hüvelyben lévő tál nem az utasításokban látható módon található. A lényeg az, hogy kényelmes volt, és a készülék menstruáció alatt nem szivárog.

A menstruációs kelyhek szerencsére egyre népszerűbbek a nők körében. Ez nem csoda, hiszen amellett, hogy kényelmesek, hosszú távon gazdaságosabbak is, mint a tampon vagy a betét, és használatukkal még a környezetvédelemhez is hozzájárulunk. Ez mind szép és jó, de a kehelyhasználat során is felmerülhetnek kellemetlenségek. Ezek közül néhány könnyedén orvosolható, mondjuk is, hogy mit próbálj ki!

Ha kényelmetlen
Olyan érzés, mintha a kehely csúszna lefelé a hüvelyedben? Vagy túl hosszúnak érzed? Ha a kehely fogója kilóg a hüvelyből, akkor valóban hosszú. Egy menstruációs kehely akkor van a megfelelő helyen, ha teljes egészében a hüvelyedben helyezkedik el és gyakorlatilag észre sem veszed, hogy ott van. Tudjuk, hogy ez elképzelhetetlen annak, aki éppen kehelyproblémákkal küzd, de hidd el, sokan meg is feledkeznek róla, annyira kényelmes, ha a megfelelőt választod.
Ha érzed a kelyhet, akkor valószínűleg túl hosszú, túl nagy a hüvelyedhez képest. Ebben az esetben érdemes egy rövidebb vagy egy rövidebb fogójú kelyhet választanod, mint például a FemmyCycle extra rövid fogós verziója. Ha mégis ragaszkodnál a hosszúkás fogóhoz, akkor választhatsz olyan kelyhet is, mint a Ruby Cup vagy a LadyCup, és óvatosan levághatod a fogó végét.

Ha görcsöl
Ha a kehely használatakor görcsölést, fájdalmat érzel, akkor előfordulhat, hogy túl magasra helyezted fel a hüvelyedben. Ha túl magasan van, akkor a pereme irritálhatja a méhnyakad, ami görcsölést vagy diszkomfortérzetet okozhat.
A kelyhet a tamponhoz képest kicsit alacsonyabban kell felhelyezned, de arra is ügyelj, hogy az egész kehely a hüvelyedben helyezkedjen el. De mi van, ha így meg már túl hosszú a kehely? Itt is megpróbálhatod a fogó rövidítését, vagyis vágj le egy akkora szakaszt, ami kilógna. Így a kehely teteje nem ér majd a méhnyakhoz, de az alja sem lóg a hüvelyedből. Ennek köszönhetően a görcsölés is jó eséllyel megszűnik. Ha a fogó levágása mégsem oldaná meg a problémát, akkor egy rövidebb kelyhet javaslunk, mint például a FemmyCycle extra rövid fogós változata.

Ha szivárog
Nagyon kellemetlen tud lenni, amikor a menstruáció alatt szivárgást tapasztalunk, főleg, ha kelyhet használunk és az összes barátnőnk arról áradozik, hogy a menstruációs kehely hogyan változtatta meg az életét. A megoldást itt is a megfelelő felhelyezés és a jó méret kiválasztása jelentheti. Ha alacsony állású a méhnyakad és a kelyhet túlzottan feltolod, akkor az a méhnyak mellett fog kinyílni, és nem alatta.
Próbáld a kelyhet a méhnyakad alá felhelyezni, így a megfelelő helyen tud majd kinyílni, és a menstruációs vér oda folyik, ahova kell. Ezért fontos, hogy a hossz mellett jó legyen a kehely mérete, formája, keménysége is, és illeszkedjen a hüvelyedhez. Ha hosszabb ideje küszködsz a kelyheddel, próbáld meg körbejárni a témát (szó szerint, az ujjaddal), és rájönni a kehely melyik tulajdonsága nem passzol hozzád!

Ha nehezen éred el
Ahogyan alacsony állású méhnyaknál gondot jelenthet a túl hosszú kehely, úgy magas állású méhnyaknál a túl rövid kehellyel gyűlhet meg a bajunk. Ilyenkor kész tortúra lehet a kehely kivétele, az is előfordulhat, hogy egyáltalán el sem éred. De ne ijedj meg, a kehely a hüvelyben nem tűnhet el csak úgy!
Ekkor még nem feltétlenül szükséges hosszabb kehelyre váltanod. A rutinos kelyhesek tudják, hogy van egy technika, amivel a nehezen elérhető kehely is megfogható. Guggolj le, és feszítsd meg a gátizmaidat, valamint az alhasad izmait, akár többször is, amíg el nem éred a kelyhet. A középső és hüvelykujjaddal nyúlj fel és finoman húzd lejjebb a fogójánál. Amint eléred a kehely alját, csípd össze picit, ezáltal elenged a vákuum és ki tudod húzni.Ha mindezek után mégis komfortosabbnak éreznéd egy könnyebben elérhető kehely használatát, akkor érdemes a hosszabb típusok között körülnézned.

Annyit tanácsolunk, hogy ne add fel a kehelyhasználatot az első kellemetlenségnél, mert lehet, hogy egy egyszerű változtatással minden a helyére kerül. Mindannyiunk teste egyedi, ezért a kehelyhasználat során is saját magunknak kell felfedeznünk és megtalálnunk a leginkább megfelelő típust vagy technikát, ahogyan alkalmazzuk.

Tartalomhoz tartozó címkék: nőknek

Kapcsolódó tartalmak

Keresés