Az INTIM CENTER szexshop ❤️ weboldalt csak 18 éven felüliek látogathatják! A használatával kijelenti, hogy elmúlt 18 éves, és az Elfogadom gombbal jóváhagyja a cookie-k használatát az érvényes irányelvek értelmében. 
Menü

Hová tűnhet a női libidó?

Hová tűnhet a női libidó? A libidó csökkenésének okai változatosak. A leggyakoribb ok a páros problémák. A beinduló rutin vagy konfliktusos kapcsolat közvetlenül befolyásolhatja a másik iránti vágyunkat és az iránti szexualitásunkat. A nemi vágy csökkenéséhez azonban számos más ok is vezethet. 

A hormonális problémák, bizonyos gyógyszerek mellékhatásai, a rossz életmód, a stressz vagy a fáradtság oka lehet a női szexuális diszfunkció.
A nők számos olyan élettani rendellenességnek vannak kitéve, amelyek a libidó csökkenését vagy akár éles elvesztését okozhatják. A legjobb példa a hormonális egyensúlyhiány. Valójában a menstruáció mellett a terhesség, a szoptatás vagy akár a menopauza gyakran a nők nemi vágyának visszatérő rendellenességeivel jár együtt, válaszul a hormonok szüntelen változásaira.
Hasonlóképpen, bizonyos betegségek vagy olyan gyógyszeres kezelések, mint például a fogamzásgátló tabletta, a nemi vágy csökkenéséhez vezethetnek. Ha ez a helyzet kellemetlenné válik, ne habozzon, beszéljen orvosával vagy bármely más szakemberrel.

Az elme hatalmas szerepet játszhat a libidó csökkenésében. A mindennapi élet stresszei, például a túlzott terhelés vagy a bonyolult anyagi helyzet mind olyan okok, amelyek megmagyarázhatják a szexuális vágy csökkenését. Ezután el kell engedni, el kell válni ettől az egésztől, hogy lehorgonyozzuk magunkat a jelen pillanatban és jobban élvezzük a pillanatot.

A múltbeli rossz szexuális tapasztalatok sajnos hatással lehetnek a szexuális vágyra is. A női szexuális diszfunkciókat ott határozzák meg:

  • Női orgazmuszavarok
  • A szexuális érdeklődéssel és a szexuális izgalommal kapcsolatos diszfunkciók
  • Nemi-kismedencei fájdalom / és behatolási zavarok
  • A szexuális diszfunkció fő formái a nőknél
  • Az orgazmus elérésének nehézsége vagy az orgazmus hiánya 

Ez a női orgazmuszavar. Jelentős változásnak felel meg az orgazmus szintjén: az orgazmus intenzitásának csökkenése, az orgazmus megszerzéséhez szükséges idő meghosszabbítása, az orgazmus gyakoriságának csökkenése vagy az orgazmus hiánya.

Női orgazmus diszfunkcióról beszélünk, ha az több mint 6 hónapig tart, és nem kapcsolódik egészségügyi, mentális vagy párkapcsolati problémához, és ha szorongás érzetet okoz. Ne feledje, hogy azok a nők, akik orgazmust tapasztalnak a csikló stimulálása révén, de a behatolás során nincs orgazmus, a DSM5 szerint nem női szexuális zavart szenvednek.

Csökkent vágy vagy teljes vágy hiánya a nőknél
Ezt a női szexuális diszfunkciót a szexuális érdeklődés vagy a szexuális izgalom teljes abbahagyásaként vagy jelentős csökkenéseként határozzák meg. A működési zavarok fennállásának az alábbiak közül legalább 3 kritériumnak kell teljesülnie:

  • A szexuális tevékenység iránti érdeklődés hiánya (a szexuális vágy hiánya),
  • A szexuális érdeklődés jelentős csökkenése (a szexuális vágy csökkenése),
  • Szexuális fantáziák hiánya,
  • Szexuális vagy erotikus gondolatok hiánya,
  • A nő nem hajlandó szexelni párjával,

Az örömérzet hiánya a szex alatt
Ahhoz, hogy valóban szexuális diszfunkcióról legyen szó, ami a szexuális érdeklődéshez és izgalomhoz kapcsolódik, ezeknek a tüneteknek több mint 6 hónapig kell tartaniuk, és a nő szenvedését kell okoznia. Nem lehetnek összefüggésben betegségekkel vagy mérgező anyagok (gyógyszerek) használatával sem. Ez a probléma lehet nemrégiben (6 hónap vagy annál hosszabb) vagy tartós vagy akár folyamatos, és örökké fennáll. Lehet könnyű, mérsékelt vagy nehéz.

Fájdalom a behatolás során és a gyneco-kismedencei fájdalom
Erről a rendellenességről akkor beszélünk, amikor a nő a behatolás idején 6 hónapos vagy annál hosszabb ideig visszatérő nehézségeket érez, amelyek a következőképpen jelentkeznek:

Intenzív félelem vagy szorongás a behatoló hüvelyi szex előtt, alatt vagy után
Fájdalom a kis medence vagy a vulvovaginális területen behatoló hüvelyi szex során, vagy amikor behatolási hüvelyi szexre próbálkozik.
A kismedencei vagy az alsó hasizmok jelentős feszültsége vagy összehúzódása a hüvely behatolásának kísérlete során.
Ebbe a keretbe illeszkedve kizárjuk a nem szexuális mentális zavarokkal küzdő nőket, például a poszttraumás stressz állapotát (egy nő, aki gondozója után már nem tudott szexelni, nem tartozik ebbe a keretbe), a kapcsolati szorongást ( családon belüli erőszak) ), vagy egyéb olyan jelentős stressz vagy betegség, amely következményekkel járhat a szexualitásra.

Ez a szexuális diszfunkció lehet enyhe, mérsékelt vagy súlyos, és mindig vagy változó ideig tart (de a hivatalos meghatározáshoz mindig több mint 6 hónap).

Gyakran előfordul, hogy a helyzetek néha összefonódhatnak. Például a vágy elvesztése fájdalomhoz vezethet a szex alatt, ami oka lehet az orgazmus elérésének képtelenségének, vagy akár a libidó csökkenésének. Szexuális diszfunkciót okozó állapotok vagy helyzetek A legfontosabbak közül:

- A szexualitással kapcsolatos ismeretek hiánya. 
És a páros tanulás hiánya. Sokan úgy gondolják, hogy a szexualitás veleszületett, és hogy mindennek azonnal tökéletesen működnie kell. Nem, a szexualitást fokozatosan tanulják meg. Megjegyezhetünk egy  merev oktatást is,  amely tiltottnak vagy veszélyesnek mutatta a szexualitást. Ma is nagyon gyakori.

- A pornográfiával desztillált félretájékoztatás.
Ma mindenütt jelen lehet, hogy megzavarhatja a derűs szexualitás kialakulását, félelmekhez, szorongásokhoz, sőt olyan gyakorlatokhoz vezethet, amelyek nem kedveznek a pár progresszív fejlődésének.

- Nehézségek a párban.
A partnerrel való megoldatlan konfliktusok gyakran befolyásolják a szex megkezdésének vágyát és a partnerrel való szoros elengedést.

- Lappangó vagy fel nem ismert homoszexualitás
Ennek következményei lehetnek a szexuális kapcsolatok lefolyására.

Stressz, depresszió, szorongás.
Az idegfeszültség, amelyet az elfoglaltság generál (ide tartozik a partner abszolút tetszése és kielégítése), a stressz , szorongás vagy depresszió általában csökkenti a szexuális vágyat és az elengedést.

- Bántó szexuális erőszak vagy nemi erőszak
Azok a nők, akik korábban szexuális bántalmazást tapasztaltak, gyakran számolnak be arról, hogy szex közben fájdalmat éreznek.

- A nemi szerveket érintő vagy ezzel összefüggő egészségügyi problémák.
Azok a nők, akik hüvelygyulladásban , húgyúti fertőzésben , nemi úton terjedő fertőzésben vagy vestibulitisben (a hüvely bejárata körüli nyálkahártya gyulladása) szenvednek, hüvelyi fájdalmat tapasztalnak a nemi élet során a kényelmetlenség és a szárazság miatt.

- Az endometriózisban szenvedő nők gyakran szenvednek a közösülés során. Ha allergiát mutat bizonyos fehérnemű-, spermicid- vagy latexgyártásban használt szövetekre, fájdalmat okozhat. Ezek a nehézségek, még kezelve is, nem sokkal később szexuális nehézségekhez vezethetnek. A testnek valóban van memóriája, és félhet a szexuális érintkezéstől, ha fájdalmas orvosi érintkezést tapasztal.

- Krónikus betegségek vagy gyógyszeres kezelés.
Az energiát, a pszichés állapotot és az életmódot jelentősen megváltoztató súlyos vagy krónikus betegségek ( ízületi gyulladás , rák , krónikus fájdalom stb.) Gyakran visszahatnak a szexuális szenvedélyre.
Ezenkívül egyes gyógyszerek csökkentik a vér áramlását a csiklóba és a nemi szervekbe, ami megnehezíti az orgazmus elérését. Ez a helyzet a magas vérnyomás elleni néhány gyógyszerrel. Ezenkívül más nők csökkenthetik a hüvelyi nyálkahártya kenését néhány nőnél: fogamzásgátló tabletták, antihisztaminok és antidepresszánsok. Egyes antidepresszánsokról ismert, hogy lassítják vagy blokkolják az orgazmus kialakulását (férfiaknál és nőknél egyaránt).

- A terhesség és annak különböző állapotai szintén módosítják a szexuális vágyat
Csökkenhet a szexuális vágy azoknál a nőknél, akik hányingert, hányást és mellfájdalmat tapasztalnak, vagy ha aggódnak a terhesség miatt.
A második trimesztertől kezdve a szexuális izgalom általában magasabb, mivel a vérkeringés aktiválódik a szexuális régióban, egyszerűen a gyermek kiképzésére és táplálására. Ez az aktiváció a nemi szervek fokozott öntözéséhez és reaktivitásához vezet. A libidó fokozódhat.
A csecsemő küszöbönálló megérkezésével és a testben bekövetkező változásokkal, amelyek hangsúlyosak, a mechanikus gén (nagy has, nehéz megtalálni a szexuális helyzetet) csökkentheti a nemi vágyat. A szexuális vágy természetes módon csökken a szülés után a hormonok lebomlása miatt. Ez a legtöbb nőnél legalább 3-6 hónapig teljes elzáródást eredményez, valamint gyakran súlyos hüvelyszárazságot okoz.
Sőt, mivel a szülés megnyújtja az orgazmusban részt vevő izmokat, tanácsos a szülés után az orvos által előírt perineális súlyzós edzéseket elvégezni. Ez segít gyorsabban megtalálni a jobb funkcionális orgazmusokat.

- Csökkent szexuális vágy a menopauza idején.
Az ösztrogén és a tesztoszteron hormonok  - a nők tesztoszteront is termelnek, de kisebb mennyiségben, mint a férfiak - fontos szerepet játszanak a szexuális vágyban . A menopauzára való áttérés csökkenti az ösztrogén termelését. Néhány nőnél ez a libidó csökkenését okozza, és mindenekelőtt fokozatosan néhány év alatt hüvelyszárazsághoz vezethet. Ez kellemetlen irritációt okozhat a közösülés során, és erősen ajánlott erről beszélni kezelőorvosával, mivel jelenleg vannak megoldások annak orvoslására.

A női szexuális diszfunkció, új betegség kezelése?

Összehasonlítva a férfi merevedési zavarok , női szexuális diszfunkció nem tárgya, amennyire a klinikai tesztelés. A szakértők nem értenek egyet teljesen a szexuális diszfunkció gyakoriságával a nőknél. Mivel a valóságban számos nagyon különböző szexuális nehézség áll össze egy nagy entitásban.

Egyesek tartják a tanulmány eredményeit, amelyek arra utalnak, hogy a nők csaknem fele szenved tőle. Mások megkérdőjelezik ezen adatok értékét, rámutatva, hogy azok olyan kutatóktól származnak, akik új jövedelmező kivezetéseket kívánnak találni gyógyszerészeti molekuláik számára. Tartanak az elégtelen medikalizálásához. A rendellenességek, amelyek nem feltétlenül az orvosi jellegűek, a csökkent vágy, a női szexuális diszfunkció első jele:

  • A nemi vágy megmagyarázhatatlan és hosszan tartó eltűnése;
  • Néha taszítás a szexuális tevékenység felé.
  • Szexuális gondolatok, szexuális fantáziák, erotikus képzelet hiánya.
  • Erotikus álmok hiánya.
  • Az orgazmus elérésének hiánya vagy nehézsége
  • A női szexuális diszfunkció egyik tünete az orgazmus elérésének szisztematikus vagy gyakori képtelensége.
  • Fájdalom a behatolás során
  • Felületi fájdalom a hüvelybe való belépéskor;
  • Mély fájdalom a behatolás során;
  • Néhány nőnek fájdalmas, önkéntelen összehúzódása van a hüvelyi izmokban a behatolási kísérletek során, ezt a problémát vaginizmusnak nevezik.

Hogyan kezeljük egy nő csökkent libidóját?

A női vágyfokozók és potencianövelő szerek hatásosak, de az okokat mindig meg kell találni. A kezelés elvei közvetlenül függenek ennek az állapotnak az okaitól. Tehát, ha az ok szomatikus betegség - például cukorbetegség vagy vesebetegség - szükséges kezelni, és a tünetek enyhítésével a szexuális vágy erősebbé válik.

Fontos tanulmányozni a tesztoszteron szintjét a vérben, és ha 20 ng/dl alatt van, akkor hormonpótló terápiával kell feltölteni. Az antidepresszánsok, a homeopátiás gyógyszerek és a pszichoterápia jól bizonyultak. Emlékeztetni kell azonban: az ilyen kezelés sikerének kulcsa a sokoldalú, integrált megközelítés. Ezenkívül nem szabad kizárni, hogy a nő hidegsége egy nemrégiben kívánt partnerhez a kapcsolatok közelgő felbomlásának jele lehet.

Mindenesetre nem szabad szemet hunynia a megjelenő probléma felett, úgy tenni, mintha az ágyban lenne, vagy fordítva, kerülje a szexuális érintkezést, motiválva ezt fáradtsággal és azzal a ténnyel, hogy a fej fáj. Tehát csak súlyosbítja a helyzetet, és viszályt hoz a kapcsolatba.

Kapcsolódó tartalmak

Keresés